Prekių katalogas

Ką reikia žinoti apie IR šildymą

 • Kas yra IR šildymas?

  Kvarciniai šildytuvai veikia kaip saulė. Akimirknsiu spinduliuodami infraraudonuosius spindulius, šildytuvai šildo aplink esančius objektus (žmones, daiktus ir t.t.). Šis metodas yra vienas iš efektyviausių šildymo būdų, nes nėra jokio „pašilimo“ periodo. Aplinkoje esantis oras nėra šildomas, todėl sugeneruota šiluma neprarandama net ir atvirose erdvėse. Toks šildymo metodas puikiai tinka zoniniam šildymui, kuris gali būti valdomas ir nuotoliniu būdu.

  Ar brangu naudotis infraraudonaisiais šildytuvais?

  Ne. Gamintojų tiekiamos produkcijos kokybė bei asortimentas užtikrina, kad klientas rastų tiksliai reikalavimus atitinkančią sistemą. Visos veikimo išlaidos gali būti iš anksto apskaičiuotos. Kadangi nereikalingas “pašilimo” periodas, šildytuvas efektyviai pradeda veikti nuo pat įjungimo. Prietaisai gali būti naudojami net ir sunkiai apšildomuose pastatuose ar lauke. Be to, pašildžius patalpą, kai kurių prietaisų veikimas ribojamas, remiantis šildytuvuose integruotais temperatūros jutikliais, t.y. pasiekus nustatytą temperature, sistema išjungiama ir vėl pradeda veikti, jei temperatūra nukrinta žemiau numatytos vertės.

   Kuo skiriasi keramikiniai, anglies pluošto ir kvarciniai šildytuvai?

  1) Keramikiniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai neskleidžia šviesos. Keramikinių infraraudonųjų spindulių šildytuvų kaitinimo elementai veikia apie 8000-10000 val. Dažniausiai tai yra vidutinio infraraudonųjų spindulių spektro šildytuvai, taigi galios tankis yra šiek didesnis nei tolimojo spektro IR spindulių. Dėl šios priežasties šilumos pojūtis yra stipresnis. Todėl keramikiniai šildytuvai daugiau skirti pramoninėms, gamybinėms patalpoms, kur galima šildytuvus kabinti toliau nuo norimos apšildyti zonos.
  Šio tipo šildytuvai taip pat gali skleisti ir tolimojo spektro infraraudonuosius spindulius. Tokiu atveju jaučiama "švelni" šiluma. Jei šildytuvas skleidžia tolimojo spektro IR spindulius, juos galima naudoti ir arčiau norimo apšildyti objekto ar mažesnėje patalpoje.
  2) Anglies pluošto infraraudonųjų spindulių šildytuvai daugiau orientuoti gyvenamųjų patalpų, lauko terasų, pastogių apšildymui. Šio tipo sistemos generuoja tolimojo spektro infraraudonuosius spindulius. Dėl mažesnio galios tankio, šilumos pojūtis yra švelnesnis. Turimi šildytuvai gali būti su nuotoliniu valdymo pulteliu, arba valdomi tik rankiniu būdu. Turimi Veito šildytuvai gali būti su integruotu termostatu, "miego" laikmačiu (nustatomas laikas, kada šildytuvas išsijungia), galios reguliavimu. Anglies pluošto kaitinimo elementų tarnavimo laikas apie 12000 val. Šio tipo šildytuvai skleidžia šviesą.
  3) Kvarciniai infraraudonųjų spindulių šildytuvų techniniai parametrai yra panašūs kaip ir keramikinių. Jie skleidžia vidutinės srities infraraudonuosius spindulius. Taip pat jie skleidžia šviesą. Kaitinimo elementų tarnavimo laikas apie 6000 - 7000 val.

  Ar IR šildytuvai gali būti valdomi?

  Taip. Mes siūlome šildytuvus su valdikliais, užtikrinančiais maksimalų sistemos lankstumą. Naudodami mikroprocesorinį valdymą, gali sutaupyti iki 70% šildymui skiriamų lėšų.


  Nuo kurio laiko momento šildytuvas pradeda veikti efektyviai?

  Sistemos spinduliavimo efektyvymas (90% ir daugiau) pasiekiamas vos per kelias sekundes nuo įjungimo.


  Ar IR šildytuvai yra saugūs?

  Taip. Infraraudonųjų spindulių šildytuvai turi integruotas apsaugos sistemas (pvz., nukritus šildytuvui ant žemės ar viršijus leidžiamas temperatūros ribas, jis automatiškai išsijungia). Daugelis šildytuvų turi patvirtintas apsaugos klases, žymimas IP santrumpa.


  Ar naudojamose lempose generuojami UV spinduliai?

  Ne. Siūlomi šildytuvai generuoja tik infraraudonuosius spindulius, kurie visiškai nekenkia sveikatai.

  Koks kvarcinės lempos veikimo periodas?

  Priklausomai nuo šildytuvo tipo, vidutinis lempos veikimo laikas siekia 6000 – 7000 valandų. Yra šildytuvų, kurių lempų veikimo laikas siekia 3000 valandų.

  Ar IR šildytuvus galima naudoti lauko sąlygomis?

  Taip, IR šildytuvai akimirksniu generuoja šilumą, nukreiptą į tam tikrus objektus. Dėl šio priežasties šilumo nėra išvaistoma į aplinką. Be to, šildytuvai nenaudoja jokių dujų, tad juos saugu naudoti ir didesnių susibūrimų vietose. Šildytuvai, turintys IP saugos klasę, yra apsaugoti ir nuo drėgmės poveikio.

   Ar reikalingi sistemos diegimo specialistai, galintys sumontuoti sistemą?

  Ne. Bet kuris kvalifikuotas elektrikas gali įdiegti sistemą kliento pageidaujamoje vietoje. Infra šildytuvai jungiami į standartinius elektros lizdus.

  Ar IR šildytuvai skleidžia šviesą?

  Taip, kai kurie šildytuvai skleidžia šviesą, tačiau tai sudaro tik apie 9% energijos išeigos. Tad patalpoje gali būti skleidžiamas malonus akiai apšvietimas.

   Ar įmanoma sumažinti IR šildytuvo spindėjimo lygį?

  Taip. Vienas iš gamintojų (Tansun) siūlo šildytuvus su aukso aliuminio reflektoriais. Auksas pasižymi itin geru IR spektro bangų atspindžiu. Be to jis yra atsparus karščiui (iki 600 ºC). Tokiu būdu garantuojamas spindesio sumažinimas, išlaikant tokį patį šildymo lygį.

  Ar galima infra šildytuvus naudoti pavojingose zonose?

  Ne. Trumpabangiai IR šildytuvai nediegiami pavojingose zonose. Jei šiuo klausimu turite abejonių, susisiekite su mumis ir mes pagelbėsime, pakonsultuosime.