Automobiliniai šaldytuvai

 • Automobilinis šaldytuvas - tai mobili, pritaikyta pernešimui šaldymo sistema sukurta laikyti maistą ir gėrimus vėsioje temperatūroje kelionės metu. Šaldytuvų taikymas ir panaudojimo galimybės yra labai plačios. Mobilūs automobiliniai šaldytuvai puikiai tinka tiek profesionaliam naudojimui sunkvežimiuose ar autobusuose, tiek paprastoms kelionėms į gamtą ar žvejybą. Tačiau ne kiekvienas automobilinis šaldytuvas skirtingais atvejais gali patenkinti kelionės poreikius.

  Automobilinių šaldytuvų tipai:

  Europoje dažniausiai naudojami kompresorinio ir termoelektrinio tipo automobiliniai šaldytuvai. Apžvelgsime kiekvieną jų išsamiau.

  Kompresoriniai automobiliniai šaldytuvai - šio tipo šaldytuvai veikia tokiu pačiu principu kaip ir jūsų namuose stovintis šaldytuvas. Kompresoriniai automobiliniai šaldytuvai patikimai išlaiko vėsią temperatūrą viduje. Dauguma modelių turi LCD ekraną, kuriame rodoma esama šaldytuvo vidaus temperatūra, o pasinaudojant paprastu valdymu galite pasirinkti norimą temperatūrą šaldytuve. Galimos šaldymo pasirinkimo ribos įprastai svyruoja nuo -15C iki +10C. Šaldytuvas tuomet pats automatiškai įsijungs ir išsijungs siekdamas pastoviai palaikyti pageidaujamą vidaus temperatūrą. Lyginant su termoelektrinio tipo automobiliniais šaldytuvais, kompresoriniai naudoja kur kas mažiau elektros energijos veikdami normaliu režimu ir tuo pačiu mažiau iškrauna akumuliatorių. Dauguma kompresorinio tipo automobilinių šaldytuvų turi įmontuotą apsaugą nuo akumuliatoriaus iškrovimo padedančią apsisaugoti nuo netikėtų nesklandumų kelionės metu.

  Kompresorinio tipo automobiliniai šaldytuvai labai plačiai naudojami tarp sunkvežimių ir autobusų vairuotojų. Šio tipo šaldytuvai pasižymi ilgu tarnavimo laikotarpiu ir efektyviu šaldymu net ir esant labai aukštai išorės temperatūrai. Naudojant kompresorinio tipo automobilinį šaldytuvą jūs stipriai sumažinsite maisto sugedimo riziką dėl temperatūros svyravimų.

  Didžiausias kompresorinių automobilinių šaldytuvų minusas lyginant su termoelektriniais, tai kaina. Standartinis kompresorinio tipo mobilus šaldytuvas dažnai kainuoja 500-600 EUR. Taipogi jų svoris yra didesnis dėl ko nešiojimas yra ne toks patogus.

  Termoelektriniai automobiliniai šaldytuvai - šio tipo šaldytuvai sukurti palaikyti vėsią (arba šiltą) temperatūrą tam tikram trumpam laikotarpiui. Pagrindinis termoelektrinio tipo šaldytuvų privalumas lyginant su kompresoriniais, kaina. Rinkoje labai daug termoelektrinių mobilių šaldytuvų už 50 EUR, o už aukštesnės kokybės ir geresnės šiluminės izoliacijos šaldytuvas gali kainuoti ir 250 EUR. Nemaža dalis šio tipo šaldytuvų taip pat gali ir sušildyti maistą. Termoelektrinio tipo šaldytuvas puikiai tinka trumpai išvykai į gamtą.

  Deja termoelektriniai šaldytuvai nėra patikimi siekiant viduje jo išlaikyti stabiliai žemą temperatūrą, todėl kad termoelektrinio tipo šaldytuvų efektyvumas labai stipriai priklauso nuo išorės temperatūros svyravimų. Nors tam tikri modeliai idealiomis sąlygomis gali pasiekti net +2C vidaus temperatūrą, tačiau dauguma termoelektrinių šaldytuvų normaliomis sąlygomis vargiai atvėsta žemiau +12C.

  Taip pat verta paminėti, jog termoelektrinio tipo automobiliniai šaldytuvai kur kas greičiau gali iškrauti automobilio akumuliatorių lyginant su kompresorinio tipo šaldytuvu. Be to dėl termoelektriniuose šaldytuvuose esančio ventiliatoriaus šio tipo modeliai veikia garsiau negu kopresoriniai automobiliniai šaldytuvai.

  Į kokius niuansus atkreipti dėmesį įperkant automobilinį šaldytuvą

  Kai jau žinote kokio tipo automobilinio šaldytuvo Jums reikia, kompresornio ar termoelektrinio, galite atkreipti dėmesį į keletą papildomų parametrų kurie bus aktualūs įsigyjant ir naudojant šaldytuvą.

  Šaldytuvo dydis - atkreipkite dėmesį į tai, kad automobilinis šaldytuvasi turi tilpti į jūsų transporto priemonę, o apie jį turi būti palikta pakankamai tuščios erdvės ventiliacijiai. Atkreipkite dėmesį į automobilio šaldyvuvo talpą, kuri įprastai matuojama litrais, ir įvertinkite ar viską ko Jums gali prireikti kelionėje pavyks sutalpinti.

  Skirtinogos temperatūros zonos ir ventiliacijos angų pozicija - pasitikrinkite kurioje šaldytuvo vietoje yra ventiliacijos angos šilumai išleisti laukan ir turėkite omenyje, jog oras apie šias angas bus šiltesnis. Taip pat atkreipkite dėmesį ar šaldytuvo viduje temperatūra gali skirtis tarp įvairių jo zonų.

  Akumuliatoriaus iškrovimas - Jeigu Jūsų automobilio akumuliatorius yra senas ar prastai pakrautas, tikėtina jog panaudojus automobilinį šaldytuvą gali ir nebepavykti užvesti automobilio. Atkreipkite dėmesį į automobilinio šaldytuvo naudojamos energijos parametrus. Kai kurie modeliai turi automatinę išsijungimo ir įsijungimo konteolę apsaugančią nuo visiško akumuliatoriaus iškrovimo.

  Valdymas - atkreipkite dėmesį ar patogus ir greitas šaldytuvo temperatūros nustatymas ir kitų funkcijų parinkimas bei jų keitimas.

  Automobilinis šaldytuvas Dometic - Waeco CDF 36

  Tipas - Kompresorinis;

  Matinimas - 12 / 24V;

  Talpa - 31 litras.

  Kaina 449  su PVM
  539  Sutaupykite 90 
  Automobilinis šaldytuvas Dometic - Waeco CDF 46

  Tipas - Kompresorinis;

  Matinimas - 12 / 24V;

  Talpa - 39 litrai.

  Kaina 599  su PVM
  639  Sutaupykite 40 
  Automobilinis šaldytuvas Mobicool T30(KB201*)DC/AC

  Išpardavimas !!! Supakuoti tik į plėvelę be gamyklinės pakuotės. Su smulkiais korpuso pabraižymais transportavimo metu.

  Kaina 49  su PVM
  65  Sutaupykite 16 
  Automobilinis šaldytuvas Mobicool G30(T30) USB DC/AC

  Išpardavimas !!! Supakuoti tik į plėvelę be gamyklinės pakuotės. Su smulkiais korpuso pabraižymais transportavimo metu.

  Kaina 55  su PVM
  70  Sutaupykite 15 
  U26 12W Automobilinis šaldytuvas (Mobicool)

  Išpardavimas !!! Supakuoti tik į plėvelę be gamyklinės pakuotės. Su smulkiais korpuso pabraižymais transportavimo metu.

  Kaina 35  su PVM
  49  Sutaupykite 14 
  Automobilinis šaldytuvas Dometic - Waeco TCX 21FL

  Tipas - Termoelektrinis;

  Matinimas - 12 / 24 / 220 V;

  Talpa - 20 litrų

  Kaina 249  su PVM
  Automobilinis šaldytuvas VitriFrigo VF65P

  Tipas - Kompresorinis;

  Įtampa - 12/24V - 100-240V;

  Talpa - 65 litrai.

  Kaina 649  su PVM
  Automobilinis šaldytuvas VitriFrigo VF55P

  Tipas - Kompresorinis;

  Įtampa - 12/24V - 100-240V;

  Talpa - 55 litrai.

  Kaina 599  su PVM
  Automobilinis šaldytuvas VitriFrigo VF45P

  Tipas - Kompresorinis;

  Įtampa - 12/24V - 100-240V;

  Talpa - 45 litrai.

  Kaina 549  su PVM
  Automobilinis šaldytuvas VitriFrigo VF35P

  Tipas - Kompresorinis;

  Įtampa - 12/24V - 100-240V;

  Talpa - 35 litrai.

  Kaina 499  su PVM
  Automobilinis šaldytuvas Dometic - Waeco CF 26

  Tipas - Kompresorinis;

  Matinimas - 12 / 24 / 220V;

  Talpa - 21,5 litras.

  Kaina 569  su PVM
  Automobilinis šaldytuvas Dometic - Waeco CDF 26
  Tipas - Kompresorinis;

  Matinimas - 12 / 24V;

  Talpa - 25 litrai.

  Kaina 499  su PVM
  Automobilinis šaldytuvas VitriFrigo VF16P

  Tipas - Kompresorinis;

  Įtampa - 12/24V - 100-240V;

  Talpa - 16 litrų.

  Kaina 449  su PVM
  Automobilinis šaldytuvas Dometic - Waeco TCX 35FL

  Tipas - Termoelektrinis;

  Matinimas - 12 / 24 / 230 V;

  Talpa - 33 litrų.

  Kaina 309  su PVM
  TCX-14FL Automobilinis šaldytuvas (DOMETIC-WAECO)

  Tipas - Termoelektrinis;

  Matinimas - 12 / 24 / 220 V;

  Talpa - 14 litrų;

  Kaina 229  su PVM